Bracco

Dog Whistle and straps

Přivolání psa pomocí píšťalky
Málokdo ví, že pomocí píšťalky odpadne spousta starostí s přivoláním psa.
Výhodou píšťalky oproti ústnímu (verbálnímu) projevu je, že její tón, i když v naší hlavě již nějaká hysterie je, se nemění a je slyšet daleko. A to obzvlášť při větrném počasí, nebo jinak rušivých vlivech.
 
Pejska učíme od prvopočátku. Klidně již od čtyř měsíců, běží-li k misce s jídlem, můžeme volat povel ke mně a přidat k tomu tón píšťalky. Pískáme pouze jednou (krom povelu hledej, nebo když si nejsme jisti, zda nás pes slyší). Pejsek by měl uposlechnout na první povel. 
Princip spočívá v tom, že k verbálnímu projevu, přidáme i píšťalku. 
Postupně verbální projev vypustíme a zůstane pouze povel zprostředkovaný píšťalkou. 
Zvukový projev pro povel ke mně je 2xkrátce rychle za sebou navazující. 
A tak učíme i povel zůstaň nebo hledej. 
Povel zůstaň- 
Pejsek jde vedle vaší nohy, a když se zastavíte Vy, přirozeně zůstává stát i váš pes. K tomu přidáme povel zůstaň a dlouhý, silný hvizd. (stop hvizd). 
Nebo- 
Pejsek běží směrem k vám. (vždy když pejska učíme, tak začínáme na velice krátkých a snadných úsecích). Když běží k vám, vykročíme levou nohou dopředu, napřáhneme souběžně levou ruku do úrovně očí pejska s prsty natočenými k nebi. 
Rovněž dáme povel zůstaň a dlouze hvízdneme. 
Tento povel se používá, když potřebujeme psa vyslat jiným směrem, než kterým se vydal, upoutat jeho pozornost a následně ho vyslat požadovaným směrem nebo i když mu hrozí nějaké nebezpečí (např. u silnice).
 Povel hledej- 
Povel hledej, učíme tak, že si najdeme místečko s vyšším porostem a máme k dispozici asi tak deset tenisových míčků.
 Ty rozházíme v krátké blízkosti do porostu, aby úspěšnost byla veliká a pejsek snadno pochopil co se po něm žádá. 
Na okraji porostu vyšleme pejska s povelem hledej pro tenisové míčky. Jakmile nějaký uchopí, můžeme zahlásit ihned povel ke mně. Povel hledej, za sebou několikrát nadšeně opakujeme. Jakmile se pejsek vzdálí mimo prostor, kde se nachází míčky, povel hledej, přestaneme používat a místo toho pískneme ke mně, aby pes skutečně hledal pouze jen tam kde má ( když se přiblíží během cesty k vám k míčkům, můžeme zase zadat povel hledej).
 Když pejsek nechápe, co po něm chceme, můžeme jít do porostu a hledat s ním.
 Náš hlas by měl být při tomto (jako i při jiných povelech) nadšený.
 Zvukový povel pro hledej je jedenkrát krátce a jedenkrát dlouze, rychle za sebou navazující s tónem ke konci směřujícímu dolů. 
NEZAPOMEŇTE, ŽE KDYŽ SE BUDETE UČIT RADOSTNĚ, MOTIVAČNĚ I TŘEBA ZA POMOCÍ PAMLSKŮ, VŠE PŮJDE SNADNĚJI. 
Když pejsek neuposlechne, jednoduše si ho nevšímáme a to je pro něj dostačující trest, prostě zábava skončila.
Items
Cancel filters
We would like to inform you that you are using an old browser and not all the functions of the e-shop will be available to you.
Loading...