Masáž soustředěná pro podporu PSYCHICKÉ ROVNOVÁHY.
Masáž harmonizuje tok energie v těle psa na místech kde je to třeba.
To působí blahodárně na orgány a v neposlední řadě i na psychiku psa.
Masáž zpravidla obsahuje:
- masáž reflexních zón
- harmonizace energetických center (čaker)
- fyzická masáž svalů
- akupresurní masáž energetických bodů a uvolnění toku čchi v meridiánech.
Léčení/masáž probíhá v klidném a harmonickém prostředí u mě na adrese Žďárec 8, 594 56 Žďárec.
Po vzájemné dohodě může léčení probíhat i u Vás doma…. to bude záležet na mých časových možnostech.
(Do poznámky k objednávce mi prosím napište, jméno a datum narození psa a je-li...tak i diagnózu.
Děkuji, Míša).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čakry.
Čakry a jejich význam je velmi široký. Mají vliv na psychickou pohodu, na činnost orgánů a na množství energie.
Základních čaker je sedm, přičemž každá poukazuje na určitou oblast našeho těla. Pokud je čakra v nerovnováze, je narušený tok energie a může docházet k onemocnění, únavě, vyčerpání i fyzické bolesti.
Meridiány
Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy těla, kterými proudí životní energie. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány. Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují meridiány na povrch v tzv. akupunkturních bodech.
Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic…
Tyto dráhy vzájemně propojuje dalších 8 vedlejších meridiánů, např. meridián opasku…
Energie prochází všemi uvedenými drahami a její harmonický průtok je základem pro naše zdraví. Případná disharmonie má za následek nejen fyzické projevy nemoci, ale i narušenou psychickou rovnováhu.
Při řešení zdravotních komplikací je proto důležité věnovat pozornost celému organizmu, ne pouze jednotlivému orgánu.
Svalová soustava psa představuje soubor kosterních svalů, které jsou zodpovědné za aktivní pohyb těla psa. Svalová soustava představuje aktivní složku pohybové soustavy. Kosterní příčně pruhované svaly se upínají na kostru a umožňují vůlí ovladatelný pohyb, kromě toho mají svaly důležitou funkci v udržování stálé tělesné teploty.
Kosterní svalstvo tvoří 30 - 50% hmotnosti těla psa. V psích svalech je jen málo vazivové složky, převládá svalová tkáň, přičemž v hlubokých svalech končetin zcela převládají pomalá červená vlákna typu I, která zajišťují neustálé napětí, aniž by se unavila. V povrchových svalech jsou červená vlákna společně s rychlými bílými vlákny typu II.A, která umožňují rychlý silový pohyb a přitom jsou rovněž velmi odolná proti únavě. Svaly odpovídají přizpůsobení psa jako vytrvalého běžce. Rychlá červená vlákna, která umožňují maximální silový pohyb, ale rychle se unaví, u psa nejsou.Pes ale nemá žádný mechanismus pro neúnavné stání a v klidu usedá nebo si lehá. Příčně pruhované svaly potřebují ke své činnosti ještě tzv. pomocné svalové orgány, což jsou šlachy, tihové váčky, šlachové pochvy a povázky. Celkem svalovou soustavu psa tvoří 498 svalů.
Nervová soustava psa odpovídá svou stavbou nervové soustavě obratlovců, a to včetně člověka. Centrem nervové soustavy je mozek uložený v lebeční dutině, přičemž psí mozek váží v závislosti na velikosti psa 68–135 g a tvoří tak 0,2–1 % tělesné hmotnosti. Čichové laloky psa, tedy část mozku, kde jsou zpracovávány čichové vjemy, váží asi 60 g, zatímco u člověka je to 4× méně. Mícha psa probíhá páteřním kanálem až k poslednímu, sedmému bedernímu obratli, kde se naposledy větví a dále probíhají jen míšní nervy – tzv. cauda equina. Část nervového systému mimo mozek a míchu se nazývá periferní nervový systém – ten zprostředkovává tok informací ze všech a do všech částí psího těla.