Potřebujeme Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se Vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Masáž soustředěná pro podporu trávícího systému.
Masáž harmonizuje tok energie v těle psa na místech kde je to třeba.
To působí blahodárně na orgány a v neposlední řadě i na psychiku psa.
Masáž zpravidla obsahuje:
- masáž reflexních zón
- harmonizace energetických center (čaker)
- fyzická masáž svalů
- akupresurní masáž energetických bodů a uvolnění toku čchi v meridiánech.
Léčení/masáž probíhá v klidném a harmonickém prostředí u mě na adrese Žďárec 8, 594 56 Žďárec.
Po vzájemné dohodě může léčení probíhat i u Vás doma…. to bude záležet na mých časových možnostech.
(Do poznámky k objednávce mi prosím napište, jméno a datum narození psa a je-li...tak i diagnózu.
Děkuji, Míša).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čakry.
Čakry a jejich význam je velmi široký. Mají vliv na psychickou pohodu, na činnost orgánů a na množství energie.
Základních čaker je sedm, přičemž každá poukazuje na určitou oblast našeho těla. Pokud je čakra v nerovnováze, je narušený tok energie a může docházet k onemocnění, únavě, vyčerpání i fyzické bolesti.
Meridiány
Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy těla, kterými proudí životní energie. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány. Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují meridiány na povrch v tzv. akupunkturních bodech.
Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic…
Tyto dráhy vzájemně propojuje dalších 8 vedlejších meridiánů, např. meridián opasku…
Energie prochází všemi uvedenými drahami a její harmonický průtok je základem pro naše zdraví. Případná disharmonie má za následek nejen fyzické projevy nemoci, ale i narušenou psychickou rovnováhu.
Při řešení zdravotních komplikací je proto důležité věnovat pozornost celému organizmu, ne pouze jednotlivému orgánu.
Trávící soustava
Tlama psa
Mléčný chrup se skládá z 28 zubů. Pes má v dospělosti 42 zubů, z toho 4 špičáky, 12 řezáků, 16 třenových zubů a 10 stoliček. Tolik zubů psovi umožňuje potravu správně a dostatečně rozkousat. Řezáky slouží k uchopení kořisti, třenovými stoličkami pes potravu „rozstříhá“. Tyto zuby do sebe totiž zapadají jako nůžky.
Pes se při příjmu potravy orientuje především čichem, ve srovnání s tím, kolik má člověk a pes chuťových pohárků, je to pouze 1/6 toho, co má člověk. Z toho také vyplývá, že jeho nároky na chutnost stravy jsou menší než u člověka, pes zkrátka nemá tak vytříbený jazýček.
Pes vodu nepije, ale hltá a pomáhá si k tomu jazykem, kterým vodu „nahazuje“ směrem k hltanu.
Sliny slouží ke zvlhčení potravy, na rozdíl od člověka nemají funkci natrávení potravy, ta u psa probíhá až v žaludku. Pes krmený masem vylučuje sliny hlenovité konzistence, zatímco pes, který jí suché granule má sliny řídké a vodnaté. Slinné žlázy jsou rozesety jako jednotlivé drobné žlázky v celé dutině ústní. Formují se však ve velké útvary, které jsou odsunuty daleko od dutiny ústní a svůj sekret pak do ní odvádějí dlouhým vývodem.
Žaludek psa
Je to velký vakovitý, jednokomorový orgán, který tvoří 62 % celkového objemu trávicího traktu, slouží jako rezervoár potravy. Velikost a uložení se mění podle naplnění. Psí žaludek je uzpůsobený k příjmu většího množství potravy v delších časových intervalech, proto psovi stačí krmení jedenkrát, ale lépe dvakrát denně. Nejrychleji se tráví syrová strava, následuje konzervovaná strava a nejpomaleji se tráví granule. Poločas vyprázdnění žaludku se pohybuje mezi 72–240 minutami. V žaludku se tráví především bílkoviny díky enzymu pepsinu a je zde kyselé prostředí díky kyselině chlorovodíkové.
Čím je potrava tekutější, tím rychleji se dostane do tenkého střeva.
Velké porce zůstávají v žaludku déle.
Potrava s vyšším obsahem tuku zůstává v žaludku déle.
Nerozpustná vláknina projde žaludkem rychleji než rozpustná.
Střeva psa
Střevo tvoří část trávicí trubice, která v břišní dutině navazuje na žaludek a končí řití.
Naprostá většina živin (cukry, tuky, bílkoviny) se vstřebává v tenkém střevě, kde dochází k chemickému trávení. Na trávení potravy se zde podílejí enzymy slinivky břišní a jater. K trávení potravy přispívají rovněž pohyby střev, které promíchávají jeho obsah. Do střeva přichází natrávená potrava ze žaludku a ve střevě se dále štěpí šťávami slizničních žlázek i šťávou břišní slinivky za pomoci silně zásadité žluče z jater. Štěpení napomáhá i střevní mikroflóra. Šťávy štěpí potravu až na základní složky, které pak sliznice vstřebává. Tlusté střevo se dělí na slepé střevo, tračník, konečník a řiť. Slepé střevo u psa je velmi malé a nevýznamné. Nezpůsobuje zdravotní komplikace v podobě zánětu, jako je tomu u lidí.
V tlustém střevě končí veškerá potrava, kterou tělo není schopné dále využít a vstřebat z ní živiny. Nacházejí se zde velmi užitečné bakterie, které rozkládají například vlákninu, vstřebává se zde voda, dochází k zahuštění obsahu střev, který pak vychází ven z řitního otvoru v podobě výkalů.
Kód produktu | 70003 |
---|---|
Záruka | 2 roky |
0 hodnocení a 0 uživatelských recenzí
Potřebujeme Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se Vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Souhlas můžete odmítnout zde.
Zde máte možnost přizpůsobit si nastavení souborů cookies v souladu s vlastními preferencemi.